Korduma kippuvad küsimused

Kas Talentesti talendipangaga liitumine on mulle täiesti tasuta?
Jah, kõikidele talentidele on liitumine ja kõik edaspidised teenused tasuta. Meie soov on võimaldada sul riskide vabalt uutele väljakutsetele avatud olla.


Kuidas erineb Talentest teistest tööotsinguportaalidest (nt CV-Online, CV Keskus, LinkedIn)?
Talentest on keskendunud juba töötavatele spetsialistidele ja juhtidele, kes soovivad konfidentsiaalselt uutele pakkumistele avatud olla. Kogu keskkond on välja töötatud lähtuvalt spetsialistide ja juhtide vajadustest, puudub traditsiooniline CV formaat, oma huvi tööpakkumise vastu saad näidata ühe klikiga.


Kas Talentesti keskkond on anonüümne?
Jah, Talentesti anonüümse talendipanga keskne idee ongi talentide anonüümsus. Talendipangaga liitumisel on sulle samm-sammult selgitatud, millised väljad on avalikud ja millised sinu enda soovil avalikuks muudetavad. Sinu isikuga otseselt seotud andmed talendipangas on vaikimisi suletud ja selliseid andmed saad sa lubada näha üksnes värbajal, kellele otsustad oma täisprofiili avalikustada.


Kas saaksite veel selgitada, mis vahe on anonüümsel profiilil ja täisprofiilil?
Anonüümsel profiilil on isikuga otseselt seotud info varjatud. Täisprofiil on sinu isikut sh nime ja sünnipäeva avalikustav konto, kus kõik sinu sisestatud andmed on värbajale nähtavad. Täisprofiili näevad üksnes need värbajad, kellele sa ise loa annad.


Kuidas minu anonüümsus tagatakse?
Sul on võimalus oma anonüümsuse taset ise määrata ning alati kontrollida, kuidas sinu anonüümne profiil kuvatakse. Sinu nimi ja sünnipäev on üks nendest väljadest, mis jääb värbajatele varjatuks, kuni otsustad neile ise oma täisprofiili avalikustada.


Kuidas tööandja täpsemalt minuga ühendust saab võtta?
Tööandja esindaja lisab tööpakkumise, millele meie värbaja otsib talendid, kes tööpakkumisele vastavad. Kui sa oled värbaja poolt oma profiili põhjal väljavalitud, siis saadetakse sulle pakkumine ning sina ise otsustad, kas soovid oma isiku ettevõttele seoses selle tööpakkumisega avalikustada. Kui sa oled tööpakkumisest huvitatud ja avad oma profiili, siis edastab meie värbaja sinu profiili ettevõttele.


Kuidas te raha teenite?
Sinule on kõik teenused tasuta ja see kindlasti ei muutu. Teenusetasu maskavad meile tööandjad, kes soovivad unikaalsele talendipangale ligipääsu ja kes soovivad sinusuguseid andekaid talente värvata.


Keda Talentesti keskkonda vastu võetakse?
Talentesti keskkond on mõeldud töökogemusega spetsialistidele ja juhtidele. Kõik talendipangaga liitujad kinnitatakse administraatorite poolt, kinnitamisel võetakse aluseks ISCO 08 ametite klassifikaator, kus spetsialistide ja juhtide määratluse alla kuuluvad 1–3 tase. Administraatoritel on õigus teha ka erandeid, seega kui sinu kontot ei kinnitata, siis võid meile alati kirjutada ja põhjendada oma soovi talendipangaga liitumiseks.


Ma ei tahaks, et minu tööandja teab, et ma siin keskkonnas liitunud olen. Kas ma saan olla päris kindel, et ma ei ole oma tööandjale leitav?
Jah, sa ise kontrollid, millistele ettevõtetele soovid oma isiku avaldada ehk täisprofiili avalikustada.


Miks on talendipangaga liitumine piiratud?
Talentesti talendipank on loodud kindlale segmendile, et koondada vastavalt tööandja soovidele ja vajadustele kogemustega spetsialistid ja juhid. Kõik talendid kinnitatakse administraatori poolt, et tagada talentide usaldusväärsus ja talendipanga spetsialiseeritus kindlale segmendile tööturust. Samamoodi kontrollitakse ja kinnitatakse administraatorite poolt värbajad, kes soovivad talendipangale ligipääsu.